swietokrzyskie.info

Czwartek, 22 marca 2018, Do końca roku 284 dni Imieniny: Bogusława, Jagody, Katarzyny

Studio tatuażu - Black Line tattoo&piercing

www.tatuazebusko.pl,STUDIO TATUAŻU, SALON TATUAŻU, TATUAŻ, KOLCZYKOWANIE, KOLCZYKI, TATTOO, PIERCING, MIKRODERMAL, OZDABIANIE, UPIĘKSZANIE, TATUAZ, TATUAZE, TATUAŻE BUSKO, PIŃCZÓW, CHMIELNIK, KAZIMIERZA WIELKA,

ul. Kopernika 8. 28-100, Busko-Zdrój

Wiadomosci

Staszowski „Ekonomik” uczcił papieża Jana Pawła II.

Dodane: AT Data: 2010-10-27 14:11:12 (czytane: 2236)  Wersja do druku

Dyrekcja, grono pedagogiczne i uczniowie Zespołu Szkół Ekonomicznych w Staszowie nie zapomnieli o patronie szkoły Janie Pawle II.

W październiku, miesiącu wyboru na Stolicę Piotrową polskiego Papieża, odbyły się uroczystości szkolne, które rozpoczęły się mszą świętą w kościele Ducha Świętego w Staszowie.

staszow_liceum.jpg

Jan Ungeheuer, dyrektor Zespołu Szkół w Staszowie, w przemówieniu nawiązał do osoby Ojca Świętego i jego spontanicznych kontaktów z młodzieżą, nie tylko podczas pielgrzymek czy Światowych Dni Młodzieży. Dyrektor podsumował także efekty pracy dydaktycznej, w szczególności udziału uczniów i pedagogów w realizacji szeregu projektów, których cele i idee oraz rezultaty wyeksponowano na specjalnie przygotowanych stoiskach.

Część wystąpienia została poświęcona inwestycjom, jakie wykonano w ostatnim czasie, na czele z gruntownym odnowieniem „starej” części szkoły wraz z zakupem wyposażenia pracowni gastronomicznej, co w sumie kosztowało prawie milion złotych. Następnie 18 pedagogów, pracowników administracji i obsługi otrzymało „Nagrody Dyrektora”.

Ostatnim punktem uroczystości było oficjalne otwarcie wyremontowanej części szkoły. Wstęgę z tej okazji przecięli: ksiądz Henryk Kozakiewicz, starosta staszowski Romuald Garczewski, emerytowany dyrektor „ekonomika” z lat 1964 – 1989 Krzysztof Pawlik oraz obecny dyrektor Jan Ungeheuer i Ewa Niziałek, przewodnicząca Rady Rodziców. Po zwiedzeniu wyremontowanych sal lekcyjnych, korytarzy i zaplecza gospodarczego, zaproszeni goście i nauczycieli mogli skosztować potraw, jakie w swojej szkolnej kuchni przygotowali uczniowie klasy gastronomicznej.

Michał Leszczyński

Źródło:   Echo

 

 

 

 

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (0)
     

Nasz patronat

Data: 2018-01-19, godz:

Terminarz Filharmonii Świętokrzyskiej

Zapraszamy do zapoznania się  repertuarem Filharmonii Świętokrzyskiej.Wróć do góry