swietokrzyskie.info

Niedziela, 17 października 2021, Do końca roku 75 dni Imieniny: Antonii, Ignacego, Wiktora

Wiadomosci

Staszowski „Ekonomik” uczcił papieża Jana Pawła II.

Dodane: AT Data: 2010-10-27 14:11:12 (czytane: 2788)  Wersja do druku

Dyrekcja, grono pedagogiczne i uczniowie Zespołu Szkół Ekonomicznych w Staszowie nie zapomnieli o patronie szkoły Janie Pawle II.

W październiku, miesiącu wyboru na Stolicę Piotrową polskiego Papieża, odbyły się uroczystości szkolne, które rozpoczęły się mszą świętą w kościele Ducha Świętego w Staszowie.

staszow_liceum.jpg

Jan Ungeheuer, dyrektor Zespołu Szkół w Staszowie, w przemówieniu nawiązał do osoby Ojca Świętego i jego spontanicznych kontaktów z młodzieżą, nie tylko podczas pielgrzymek czy Światowych Dni Młodzieży. Dyrektor podsumował także efekty pracy dydaktycznej, w szczególności udziału uczniów i pedagogów w realizacji szeregu projektów, których cele i idee oraz rezultaty wyeksponowano na specjalnie przygotowanych stoiskach.

Część wystąpienia została poświęcona inwestycjom, jakie wykonano w ostatnim czasie, na czele z gruntownym odnowieniem „starej” części szkoły wraz z zakupem wyposażenia pracowni gastronomicznej, co w sumie kosztowało prawie milion złotych. Następnie 18 pedagogów, pracowników administracji i obsługi otrzymało „Nagrody Dyrektora”.

Ostatnim punktem uroczystości było oficjalne otwarcie wyremontowanej części szkoły. Wstęgę z tej okazji przecięli: ksiądz Henryk Kozakiewicz, starosta staszowski Romuald Garczewski, emerytowany dyrektor „ekonomika” z lat 1964 – 1989 Krzysztof Pawlik oraz obecny dyrektor Jan Ungeheuer i Ewa Niziałek, przewodnicząca Rady Rodziców. Po zwiedzeniu wyremontowanych sal lekcyjnych, korytarzy i zaplecza gospodarczego, zaproszeni goście i nauczycieli mogli skosztować potraw, jakie w swojej szkolnej kuchni przygotowali uczniowie klasy gastronomicznej.

Michał Leszczyński

Źródło:   Echo

 

 

 

 

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (0)
     

Nasz patronat

Data: 2021-10-24, godz: 18:00

Koncert BOLEWSKI & TUBIS / OBYWATEL JAZZ

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na koncert BOLEWSKI & TUBIS / OBYWATEL JAZZ - 24 października, godz. 18:00 (sala Stradivarius BSCK).Wróć do góry